Youtube nasıl para kazanılır? 2021

0
Share

Youtube nasıl para kazanılır?

Youtubeden nasıl para kazanılır?
Youtube’den nasıl para kazanılır?

Youtube nasıl para kazanılır, 15 şubat 2005 tarihin’de 3 eski paypal çalışanı tarafından ABD’nin Kaliforniya eyaletin’de San Mateo bölgesin’de kuruldu. Kurucularının isimleri Steve Chen,Chad Hurley,Jawed Karim 3’lüsü tarafından tasarlanmış ve dünyaya tanıtılmışdır. Kurulduktan 1 yıl sonra Google tarafından 1.6 milyar $ küsuratlı bir fiyata alınmıştır. Youtube’nin amacı kullanıcılarına video izleme veya yükleme gibi avantajlar sunuyor eğer bir Youtube hesabınız varsa bir video yükleyebilirsiniz. Bir çok açıdan yararlı olan bu platform dünya çapında en çok kullanılan video platformudur. Kullanıcı sayısı 2 milyardan fazladır. Youtube’nin faydalarından biride uygunsuz içerikleri görünmez hale getirmesidir 18 yaşını dolduran birisi ancak bu içeriği görüntüleyebilir. Bu kural’Da çocuklar için çok yararlıdır küçük çocukların psikolojisi bu sayede bozulamaz veya bir baskı altında bırakılamaz.

Şimdi gelelim asıl konumuza önceki internetten para kazanma yollarındaki konumuzdaki Youtube’den para kazanma herkesin kafasını karıştırmış ve bir çok kişi Youtube’den nasıl para kazanılır? sorusu çoğalmaya başladı bizde bu sorunun cevabını size anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Youtube nasıl para kazanılır?

Youtube nasıl para kazanılır, Öncelikle yapmanız gerek en önemli kısım bir Youtube hesabınız olmalı hemen Youtube‘ye bir hesap kurun. Hesap kurduktan sonra kendinize bir video içeriği hazırlayın örnek verecek olursak. Oyun video’su çekmek istiyorsunuz. Varsayalım öncelikle bilgisayarınıza bir video çekme programlarına bakabilirsiniz. Ardından webcam’niz varsa video içerisine kendinizi ekleyebilirsiniz. İlgi çeken bir içerik olmasına özen gösterin böyle olması yararınıza olacaktır. Çünkü insanların ilgisini çeken bir şey yakın zaman’da hep popüler olmakta. Konunuzu en iyi şekilde hazırladınız videonuzu çektiniz ardından Youtube’ye yüklüyorsunuz. Bu şekilde videolarınızı yüklediniz mesela eğlenceli içeriklerin videolarınız çekebilirsiniz,ya da bir müzik.

Hesabınızda para kazanmayı aktif ediyorsunuz ardından ise Youtube’nin belirlenen kuralı; olan 4000 bin saat izlenme ve 1000 aboneyi geçtikten sonra para kazanmaya başlıyorsunuz. İçerikleriniz başarılı olmasına ve güncel olmasına özen göstermeniz en mantıklı yöntemdir. Bu şekilde kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Dünya’da popüler olan konular hakkında içerik üretin mesela bu hafta oyun’a merak saran çok kişi; var siz’de bundan yararlanarak en çok aranan oyunun bir video içeriğini çekin ve Youtubeye gönderin.

İnternetten para kazanma konuların’dan biri olan Youtube’den para kazanmayı; anlattık başka konularda size açıklık getirmemizi istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Daha çok güncel bilgilere ulaşmak istiyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Tüm konulara göz atmak istiyorsanız buradan bakabilirsiniz.