Turkcell Puk Kodu Öğrenme 2021

0
Share

Turkcell PUK kodumu nasıl öğrenirim?

Turkcell puk kodu

Turkcell 27 şubat 1994 yılında İstanbul’da kuruldu. Şuan’da ülkemizde en çok kullanılan operatör Turkcell‘dir. Günümüzde bir çok kişi PUK kodunu bilmiyor ya da sim kart ile birlikte verilen kartı kaybeden çok fazla insan var.

Turkcell puk kodu öğrenme, Turkcell puk kodumu nasıl öğrenirim. Turkcell puk kodumu öğrenmek istiyorum. Bu soruların cevaplarını sizinle birlikte öğreneceğiz.

Öncelikle Puk kodunu öğrenmek için verilen siteye gidiyoruz: Turkcell puk kodu öğrenme.

Turkcell puk kodu
Turkcell puk kodu

Turkcell puk kodu öğrenme

Yukardaki bağlantıya tıkladıktan sonra bu sayfaya geldik. İsterseniz sim kart numarası ile ya da isterseniz T.C. kimlik numarası ile öğrenebilirsiniz. Biz sim kart numarası ile göstereceğiz. Yapacağınız işlemlerden sonra turkcell puk kodu öğrenme veya turkcell puk kodu işlemlerini kesintisiz bir şekilde sağlayacaksınız.

  • Öncelikle ilk baştaki boşluğa sim kartın telefon numarasını yazıyoruz.
  • Ardından bir alt bölümdeki boşluğa sim kartın üzerinde yazan seri numarasını yazıyoruz yandaki görselde gösteriliyor nereyi yazacağınızı oradan daha detaylı bakabilirsiniz.
  • Şimdi geldik son boşluğu doldurmaya verilen güvenlik kodunu doğru bir şekilde hemen yanındaki verilen boşluğa güvenlik kodunu yazıyoruz.

Bu alanları doğru bir şekilde doldur duysak sizi puk kodu sayfasına atacaktır. Verilen sayfada;

  • Verilen kodu telefonda bloke olmuş ve ardından puk koduna girmiş alana yazıyorsunuz.
  • Hemen ardından yeni bir pin kodu seçiyorsunuz ve yazıyorsunuz.
  • Yazdığınız pin kodunu tekrar tuşluyorsunuz.

İşlemler bu kadardı çok basit bir şekilde puk kodumuzu öğrendik ve sim kartımızı başarılı bir şekilde tekrardan aktif ettik.

Turkcell puk kodu öğrenme işlemimiz tamamlandı.

Teknoloji

Günümüzde bir çok insan Turkcell operatörünü kullanmakta Turkcell’in bu kadar tutulma sebebi ne biliyor musunuz. Alt yapısının iyi olması. En başarılı kılınan özelliklerinden biri olması bu sebepten dolayıdır. İnsanlar şebekelerinin düşmemesini ister, film izlerken filminin durakla mamasını ister, video izlerken video’sunun donmamasını ister ve ya herhangi bir yere fotoğraf vb. yüklerken hızlı bir şekilde yüklenmesini ister.

Bu sebepleri göz önüne alırsak alt yapısının iyi ve başarılı olması gözden kaçırılmayacak bir durum. Japonlar İnternet hızında rekor kırdılar Hız:319 terabit. Aşılamayacak engel yoktur. Ülkemiz’de bu hızı yakalayabilir eğer teknolojiye daha fazla yatırım yaptığımızda bu hızlara bizde ulaşabiliriz. İşte ülkemizin açıklarından biriside yazılım. Yazılım teknolojisine öncelik verirsek biz’de teknoloji ülkelerinden biri’si olabiliriz eğer başarırsak lider konuma bile gelebiliriz.

Unutmayalım ki azmin, çok çalışmanın sonucu her zaman başarıdır.

Diğer konularımıza’da göz atabilirsiniz.