Squid Game nedir? – Dizinin amacı nedir?

0
Share
Squid Game Nedir?
Squid Game

Squid Game Nedir?. Son zamanlar oldukça popüler olan o meşhur dizi. Şuanda, Netflix‘in en çok izlenen dizisi olarak seçildi. Böylelikle kısa sürede Dünya çapında oldukça iyi bir kitleye sahip oldu. Peki Squid Game nedir?, Dizinin amacı nedir?

Squid Game Nedir? – Squid Game Filiminin Amacı nedir?

Kısa sürede bir çok kişinin ilgisini çeken Squid Game oldukça aksiyon dolu bir yabancı dizidir. Çekimleri Güney Kore’de yapılmıştır. Bunun yanında dizinin toplam izlenmesi 110 milyon’un üstündedir. Dizinin amacı belirlenen oyunları başarılı bir şekilde tamamlanırsa oyun sonunda milyarlarca Won para kumbara’da birikiyor. Kumbara’da biriken bu paralar final oyunun’da biterse eğer büyük miktarda bir paranın sahibi oluyorlar.

Dizi 9 farklı oyun’dan oluşmaktadır. İlk oyun “Kırmızı ışık, yeşil ışık” ile başlar ve “squid” oyunu ile biter. Dizinin ana karakteri Gi Hun’dur. Oyundaki numarası oyuncu 456’dır.

Squid Game dizisinin amacı nedir?

Gi Hun bir gün tren garında trenin gelmesini beklerken yanına bir adam oturur. O adam Hun ile bir oyun oynamak ister ve kazanırsa 100 bin Won alacaktır. Hun hepsinde kaybeder ve her kaybettiğinde’de bir tokat yer. Her bir tokat’ın değeri 100 bin Won ve böylelikle para kaybetmiyor.

Tüm turlarda yenilir ve en sonda kazanır, artık 100 bin Won’un sahibidir bu şekilde oynamaya devam eder. Güzel bir kazanç elde eder bu para Gi Hun’un hoşuna gider ve akşam olunca evine gider. Gece yatmadan bu oyunu oynadığı kişinin verdiği karta bakar ve kartın arkasında’ki numarayı arar ve bu oyuna katılmak istediğini belirtir. Oyunlara katılır ancak ilk turdan öldürülen insanları gördükten sonra herkes oyundan çıkma kararı alırlar. Herkes evine döner

Squid Game Nedir?

Annesiyle yemek yediği sırada annesi ona kızının Amerika’ya gideceğini söyler. Eğer kızını istiyorsan’sa maddi durumunun iyi olması gerektiğini söyler. Parası olmazsa kızını kaybedeceğini fark eder. Bir gün eve döndüğünde annesinin evde olmadığını görür ve annesinin Hastaneye kaldırıldığını öğrenir.

Hastaneye gittiğinde annesinin yürüyemediğini fark eder. Hastanenin dışına çıktıklarında annesi Gi Hun’a biraz kızar ve Hun annesinin ayağını tedavi etmek için herkesten borç para almaya çalışır. Ancak kimse borç para vermez ve Hun annesini iyileştirmek için bu oyuna girmeye karar verir. Tüm oyunlar’da başarılı bir şekilde kazanır ancak her turda bir oyundaki yakın arkadaşlarını kaybeder.

Oyunların hepsini başarılı bir şekilde kazanır lakin eve döndüğünde annesinin öldüğünü görür ve Çok üzülür O parayı belirli bir süre kullanmaz. Oyunlarda oynadığı yaşlı amca yani II-nam aslında tüm bu oyunları kuran o aslında büyük patron o lakin kimse onun büyük patron olduğunun farkında değilmiş.

Diğer konulara buradan göz atabilirsiniz.