Pubg Nedir?, Pubg ne zaman çıktı?

0
Share
Pubg nedir

Pubg ne zaman çıktı?,Pubg kurucusu kimdir?

Online Oyun olan Pubg nedir? (PlayerUnknown’s Battlegrounds) 30 temmuz 2016 yılında Brendan Greene tasarladı Bluehole tarafından yayınlandı ve piyasaya sürüldü. Oyun 5 farklı haritalardan oluşmakta erangel, vikendi, sanhok, miramar ve livik. İlk piyasaya sürüldüğünden şimdiye kadarki Bilgisayar ve Telefonlarına kuranların sayısı yaklaşık 800 milyona ulaşmış durumda.

Zevkle Oynanan Oyun olan Pubg 7 yaşından tutun 60 yaşına kadar kullanıcısı var. Çevremizde gördüğümüz herkes neredeyse telefon elinde pubg oynuyor. Kız oyuncuları’da bulunan oyun kızların da ilgisini’de çekmiş durum’da. Pandemi başlar başlamaz rekorlar kırmaya başladı ve 2 milyar $ üstünde hasılat elde etmeyi başardı. Diğer oyunlar gibi pubg’de e-spor turnuvaları düzenlemekte. Birçok yayıncısı olan pubg yayıncılar turnuvası v.s. birçok etkinlikte düzenliyor.

Pubg nedir

Bu nedenlerde dolayı aklımızda pubg ne zaman çıktı?, Pubg kurucusu kimdir? gibi sorular oluşturmaya başladı. Pubg çok oyunculu olan bir video savaş oyunudur. Gerçek silahlardan esinlenerek tasarlanan oyun hayatta kalma, zombi modları, ölüm oyunları, eğitim modları gibi birçok oyun modları bulundurmakla kalmayıp oyuncuların arkadaşlarıyla beraber savaşmak için lobilerde tasarlamıştır. Oyunun para birimi UC (Unkown Cash) ‘dir. Eğer pubg’ye para yatırmak istiyorsanız perdigital platformunu seçmeniz en mantıklı yoldur.

Pubg çılgınlığı neredeyse herkesi sarmış. Oyun çok başarılı bir yapıya sahiptir. Grafikleri muazzam ve silah efektleri konusunda’da aşırı derecede iyi görsellere sahiptir. Oynamanızı tavsiye ederim. Bilgisayarlarda 64 bit bir işletim sisteminde sahip olmanız gerekir ve yaklaşık 30 Gb’lık bir yer kaplamakta. Telefonlar’da ise 2 Gb gibi bir alan kaplamakta.

Her haritada 100 kişiyle başlanan pubg sadece livik haritasında 50 kişiyle oynanmakta. Haritadaki alan küçüldükçe yani mavi alan size yaklaştıkça o alandan kaçmak zorundasınız ve rakiplerinizi alt etmeniz gerekmektedir. 1. olan Winner Winner Chicken Dinner adlı sloganla karşılanıyor ve zorlu görevleri yaparak başarım puanları ve başarımlarınızı arttırıyorsunuz. Ardından üstün elbiseler,araçlar,silahlar gibi bir çok ödül kazanıyorsunuz.

Pubg ne zaman çıktı? kurucusu kimdir? gibi sorularınızı bugün ele aldık diğer konularımız sizleri bekliyor.

Güncel bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.