Outlook kaydol. Outlook hesap oluşturma 2021

0
Share
Outlook kaydol

Outlook kaydol. Microsoft’un ücretsiz olarak sunduğu mail hizmetlerinden bir tanesidir. Günümüzde bir çok insan Outlook‘un ne işe yaradığını bilmiyor. Çoklu bir mail hizmetidir, çoklu mail hizmetini şu şekilde açıklarsak. Örneğin gündelik hayatınızda çok mail alıyorsanız kullandığınız mail hizmetlerinizi Outlook‘a bağlayarak işlerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Bu konuda sizlere outlook hesabı oluşturma, outlook hesap açma resimli anlatım olarak anlatmaya çalışacağız. Görseller’de gösterildiği gibi doğru bir şekilde yaparsanız eğer çok rahat bir şekilde Outlook hesabı oluşturabilirsiniz.

Outlook kaydol

Öncelikle outlook.live.com bağlantısına gitmeniz gerekiyor. Verilen adrese gittikten sonra;

#1

Outlook kaydol

Sizleri böyle bir sayfa karşılayacaktır. Görselin alt kısmında gösterilen, Ücretsiz hesap oluşturun bağlantısının üzerine tıklayınız.

#2

Ardından bu bağlantıya geliyorsunuz ve bu boşlukta yapmanız gereken kendinize ait bir e-posta seçmek. Yandaki kutucukta aşağı okuna tıkladığınızda outlook.com.tr ve hotmail.com yazıyor biz outlook.com ile devam edeceğiz. Hotmail’e kaydol’mak için bu bağlantıyla hotmail hesabınızı görsel olarak çok rahat bir şekildeki anlatımla kurabilirsiniz. E-postamızı seçtikten sonra ileri diyiyoruz.

#3

İleri dedikten sonra sizleri böyle bir parola sayfası karşılıyor. Burada yapacağınız işlem kendinize bir parola belirlemek. Parolanızı çok güçlü ve aklınızdan çıkarmayacak şekilde iyi bir parola seçmeniz tavsiyemizdir. Parolanızı belirledikten sonra Oturum aça tıklıyoruz.

#4

Outlook kaydol
Outlook kaydol

Oturum aç dedikten sonra ad ve soyad bölümüne geliyoruz. Bu alanda yapmanız gereken adınızı ve soyadınızı doğru ve düzgün bir şekilde yazmak. Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra ileri diyoruz.

#5

Outlook kaydol
Outlook kaydol

Hemen ardından Yaşadığınız ülkeyi, bulunduğunuz bölgeyi ve doğum tarihinizi belirtiyorsunuz Ülke ve doğum tarihini belirledikten sonra ileri diyoruz.

#6

Outlook kaydol
Outlook kaydol

Gerekli olan son işlemlerimizi’de yaptıktan sonra Outlook hesabımızı kurmuş oluyoruz. Outlook hesabı oluşturma işlemimizi başarılı bir şekilde tamamlıyoruz.

Outlook hesabınızı oluşturduktan sonra parola güvenliğine dikkat ediniz. Eğer parolanıza güvenemiyorsanız hemen değiştirmenizi öneririz. Güçlü ve sağlam bir parolaya sahip olmak istiyorsanız. Yapmanız gereken parolanızın içinde cebir, büyük harf, küçük harf, sayı ve noktalama işaretleri kullanmanız şifrenizi oldukça güçlü yapar. Örnek: Güncel.2021! bu ve ya bundan daha farklı ve güçlü bir şifre aklınızda varsa yazabilirsiniz.