Litecoin nedir?,Litecoin Ne Zaman Kuruldu?

0
Share
Litecoin nedir?

Litecoin Nedir?

Litecoin nedir, ilk kurulan olan alt coin’dir. Alt Coin olan Litecoin bir kurum veya kuruluşa bağlı bir alt coin değildir,açık kaynak kodlu kripto paradır. Kullanıcılarına çok hızlı para transferi yapma imkanı vadediyolar. Litecoin, Bitcoin’den daha seri ve hızlı blok oluşturmaktadır.

Litecoin Ne Zaman Kuruldu? ,Kurucusu kimdir?

Litecoin ne zaman kuruldu, Alt Coin olan Litecoin 2011 yılında kurulmuş olan bir kripto para birimi. Litecoin kurucusu kimdir? Kurucusu eski Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından kurulmuş’tur. İlk piyasaya çıktığı zaman 84 milyon tane Litecoin çıktı.

Litecoin

Litecoin nedir? Kripto Paralarda alt coin olarak ilk sırada Litecoin gelmektedir. Litecoin şuan’ki piyasa değeri 1 milyar $ ‘dır. Kullanıcısına daha hızlı transferler sağlayan Litecoin ,en hızlı blok üreten kripto paradır. Açık kaynak kodlu bir yapıya sahiptir.Kullanıcılarına diğer coinler’den daha iyi ve fazla depolama imkanı sunmakta.

Şuan’da 1 Litecoin’in değeri 182 dolar’dır Türk lirasına çevirmek istersek eğer 1.500 TL’nin üzerindedir. Litecoin madenciliği yapmak istiyorsanız eğer ASIC adlı cihaz ile yapılmaktadır. Ekran kartı ile madencilik yapmak istediğiniz takdirde kâr oranınız çok düşük kalacaktır. Litecoin madenciliği çok kolay ve avantaj bakımından daha yüksektir.

Digital para olarak bilinen Kripto para borsası her gün oldukça çekişmeli geçmekte şu şekilde; anlatırsak mesela Bitcoin dün 45 bin $ ‘daydı şuanda ise 48 bin $ dolar kaldıraçlı işlemler; yapan arkadaşlar kâr etmekte kalmayıp kendilerini geliştirmeye’de devam ediyorlar. Kripto paralarının toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üstüne ulaşmayı başardı.

Teknolojide en çok Kripto para borsasına katılmak istiyorsanız eğer binance,paribu ve BtcTurk platformları kripto para borsasına başlamak veya kullanmak için güvenli ve kripto para’ların anlık gösterimleri ile bilinen en iyi platformlardır.Bu platformlar’da daha güvenli işlemler yapabilir.

Diğer kripto para konularına göz atmak için buraya tıklayınız.