Hotmail kaydol, Hotmail Hesabı oluşturma Güncel 2021

10
Share

Hotmail Kaydol Hesabı Nasıl Açılır?

Hotmail Kaydol

Hotmail Kaydol, Microsoft üzerinde rahatlıkla e posta kurubilen bir sitedir. Microsoft Hotmail Kaydol, sorusuna nasıl kayıt olabileceğinizi görsel olarak anlatacağız. Resmi internet sitesi https://signup.live.com/

Hotmail Kaydol

Microsoft’un maillerinizi, kolayca ve rahat bir şekilde telefon, bilgisayar akıllı cihazlardan gönderebileceğimiz bir mail uygulamasıdır. Hotmail kayıt ol 2021, Hotmail nasıl kayıt olunur, Hotmail kaydol, Mailinize bilgisayar üzerinden girmek isterseniz eğer hotmail.com,outlook.com vs.. adreslerinden ulaşabilmeniz mümkün. Eriştiğiniz andan itibaren kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak size gelen tüm mailleri görebilirsiniz.

Bilgisayardan kayıt olmak istiyorsanız: Buradan ulaşabilirsiniz. Telefondan kayıt olmak istiyorsanız: Androidİos burada verilen uygulamayı kurabilirsiniz .

Bilgisayardan Hotmail Kaydol

Bilgisayardan kayıt yaptığınızda verilen linkten yönlendirildiğiniz sayfada yeni bir e-posta alın yerine tıklayarak yönlendirildiğiniz yerde verilen boşluğa yeni bir e-posta yazınız ve bunun hotmail.com yada outlook.com olmasını istediğiniz şifreyi yazınız ama yazdığınız şifre aklınızdan hiçbir şekilde unutamayacağınız bir olması daha güvenlidir.  Aşağıda Hotmail’e kayıt olmayı görsel olarak anlattık;

Hotmail kaydol

Öncelikle buraya e-postayı yazıyoruz.

Ardından bu alana oluşturacağımız parolayı yazıyoruz.

hotmail kaydol

Verilen bu alana kurulumu devam ettirebilmek için adınızı ve soyadınızı girmeniz gerekiyor.

Görsel ‘deki boş alanlara yaşadığınız ülkeyi ve doğum tarihinizi giriyorsunuz.

Son rötuşlarımızı yapıyoruz ve Hotmail hesabı açma işlemimiz tamamlandı.

Telefondan Kayıt:

Telefonunuza yukarıdaki verdiğimiz uygulamayı kurup ardından yukarıda bilgisayardan bölümünde anlattıklarımızın aynısını yaparak ta kayıt oluşturabilirsiniz.

Hotmail Kaydol hesap güvenliğini nasıl sağlamalıyım?

Hesap oluşturduktan sonra bir diğer önemli olanda hesap güvenliğiniz diyebiliriz. Hesap güvenliği olmadan hesabı kullanmak pek mantıklı ve akıllıca değil ve bu yüzden hesabınızı nasıl koruyacağınızı ‘da aşağıda anlattık…

2 faktörlü doğrulama güvenliği:

Eğer sizde hesap güvenliğinizi düşünüyorsanız 2 adımlı doğrulamayı aktif ederek artık hesabınızda her girişinizde telefonunuza SMS gelecektir. Bu yüzden artık kimse tarafından girilemeyecektir. Artık mail adresinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Doğru şifre seçimi önceliği:

Bir diğer maddelerden biride doğru şifre seçimi. Bir çok kullanıcı hesap oluştururken çok basit şifreler kullanmaktadır. Örneğin 123456789 tarzında şifreler oluşturup ve tahmin edilebilir olduğu içinde hesabınızın başkasının eline geçmesi oldukça yüksek. Bu yüzden şifre oluştururken büyük harfler, özel karakterler ve en önemlisi ‘de cebir kullanmanız gerekir, bu sayede hesap güvenliğiniz üst düzeye çıkacaktır.

Daha farklı e-posta kurmak isterseniz buradan diğer konularımıza ‘da bakabilirsiniz.