Google Nedir?,Google Ne Zaman kuruldu?

0
Share
Google nedir?

Google nedir?

Google nedir? Dünyanın en iyi ve en akıllı yapay zekaya sahip arama motoru veya şirketi Google. En gelişmiş sistemleri bile hızıyla geride bırakacak tek arama motoru. Ayrıca tek arama motoru değil aynı zaman’da insanlara para kazandıran bir şirket. Adsense aracılığı ile Dünya üzerindeki Web sitelerine reklam vererek site sahiplerine para kazandırıyor.

Adsense’nin mantığı şu Adwords‘ta yayınlanan reklamı Web sitesi sahiplerine ulaştırıyor ve site sahipleri’de Google’nin verdiği reklam kodunu alarak sitelerine yapıştırıyorlar ve o reklama tıklanıldığında para kazanıyor’lar.

Google’nin sahip olduğu şirketler arasında Youtube’de bulunmakta. Youtube bir sosyal video platformudur Google’nin diğer para kazandıran şirketlerinden bir tanesidir.

Dünya’nın en akıllı sistemine sahip Google size şöyle açıklarsak eğer kısaca Bilgi sayar’dır yani siz arama motorunda ne aratırsanız en hızlı ve en iyi yolla tüm bilgileri önünüze seriyor. Bu işlemi 0.10 saniyeden az sürede’de yapmakta. Çok başarılı bir platform olan Google her gün daha fazla kendini geliştirmekte.

Google ne zaman kuruldu?

4 Eylül 1998 yılında Larry Page ve Sergey brin taraflarından Amerika birleşik devletlerinin Kaliforniya eyaletinin Menlo park şehrin’de kurulmuştur.Yazılım mühendisi ve girişimci olan ikili Google’yi dünyaya yaydı. Tek gelirlerini reklam olan şirketin şuan’ki net serveti 135 milyar $’dan fazladır.

120 bin’e yakın çalışan sayısı bulunmakta. Dünya üzerindeki ülkeleri ormanları kısaca dünyayı hiç bir yere gitmeden izlemek isteyen çok insan vardır. Google bunu’da geliştirdi ve adını Google earth olarak tanımladı. Earth ile dünya üzerinde gezmek istediğiniz ülkeler,denizler,okyanuslar gibi bir çok özellik bulunmakta.

Bunlar’la kalmayan Google şuan’da Dünya’da en çok tercih edilen ve kullanılan e-posta’sı olan gmail’i kurdu. Kullanıcı’dan kullanıcıya çok hızlı bir şekilde atılan mail’i taşıyan gmail Dünya üzerinde en çok tercih edilen e-posta platformudur. Gmail hesabı oluşturmak için sitemizdeki e-posta bölümünden bakabilirsiniz. Şuan’da gidip alexa sıralamasına baktığınızda en çok kullanılan ve en çok ziyaret alan site Googledir.

Diğer Güncel bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Tüm konulara erişmek için buraya tıkla.