Gmail Kaydol, Gmail hesabı nasıl giriş yapılır?

2
Share

Gmail Hesabı oluşturma

Gmail kaydol

Gmail Kaydol; Bu bölümümüzde dünya çapında ünlü olan Gmail’e nasıl kayıt olacağımızı görsel olarak anlatacağız. Gmail hesabı nasıl kurulur?,Gmail’e nasıl kayıt olunur? sorularına verdiğimiz cevapları aşağıda görsel olarak anlattık artık sizlerde kolay bir şekilde Gmail hesabı açabileceksiniz. Gmail’e kayıt olmak çok basittir, sizde Gmail’den bir hesap oluşturmak istiyorsanız; Bu yazımızda sizlere göstereceğimiz işlemleri doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor lafı fazla uzatmadan konuya geçelim…


 Gmail’e Nasıl kayıt olunur?

Gmail Kaydol;

Google’nin ücretsiz olarak sunduğu e-posta servisi olan Gmail dünya genelinde; en çok tercih edilen ve en çok kullanılan e-posta servislerinden biri oldu. E-posta hesabı oluşturacağınız taktirde Google’ının kullanıcılarına sunduğu birçok hizmeti ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Aşağıdaki Resimlerde nasıl e posta kurulacağını siz değerli ziyaretçilerimize göstermiş olduk.

Yeni bir Gmail hesabı oluşturmak için hesap oluşturunuz tıklayınız

Gmail Kaydol

Şimdi yapmanız gereken verilen bu forma ancak adınızı soyadınızı ve kuracağınız; Gmail’in kullanıcı adını yazınız ardından şifrenizi yazınız aynı zamanda şifrenizi onayladıktan sonra ileriye tıklayınız.

Gmail kaydol

Sonuçta ardından bu forma geliyorsunuz telefon numarasını yazmak isterseniz yazın yazmak istemezseniz boş bırakın isteğinize bağlıdır ve eğer bir e-postanız varsa kurtarma e-postası olarak tabi eğer yoksa onu ‘da boş bırakabilirsiniz oda isteğinize bağlıdır sonra doğum gününüzü, doğduğunuz ayı doğduğunuz yılı yazınız ardından cinsiyet bölümünü doldurunuz ve formu tamamladıktan sonra ileriye tıklıyoruz sonra gmail hesabımızı oluşturmuş oluyoruz.

Gmail Kaydol hesabımızın güvencesi için neler yapabiliriz?

Gmail hesabınızı açtıktan sonra yapmanız gerekenlerden biri hesabınızın güvenliğini arttırmanız gerekir peki hesabınız nasıl güvenceye alırsınız aşağıdaki yazımızı okuyunuz;

2 Faktörlü doğrulama güvenliği:

Eğer sizde hesap güvenliğinizi düşünüyorsanız 2 adımlı doğrulamayı aktif ederek artık hesabınızda her girişinizde telefonunuza SMS gelecektir. Bu yüzden artık kimse tarafından girilemeyecektir.

Email adresleriniz telefonunuzda bulunan fotoğrafları saklama deposu olarak kullanın.

Doğru şifre seçimi önceliği:

Bir diğer maddelerden biride doğru şifre seçimi. Bir çok kullanıcı hesap oluştururken çok basit şifreler kullanmaktadır. Örneğin 123456789 tarzında şifreler oluşturup ve tahmin edilebilir olduğu içinde hesabınızın başkasının eline geçmesi oldukça yüksek. Bu yüzden şifre oluşurken büyük harfler, özel karakterler ve en önemlisi de cebir kullanmanız gerekir, bu sayede hesap güvenliğiniz üst düzeye çıkacaktır.

Önemli Not:

Gmail hesabınıza tanımadığınız kişiler tarafından gelen maillerdeki linke dikkat ediniz virüs olabilir önce o linki taratınız ardından linke tıklayınız DİKKATLİ OLUNUZ..!

Daha farklı e-posta kurmak isterseniz buradan diğer konularımıza’da bakabilirsiniz.