E posta kur, E Posta Aç

1
Share
E Posta Kur

E Posta Kur, Denildiğinde aklımıza ilk olarak Hotmail şirketinin kendine ait olan Outlook sistemi gelmektedir. Eskiden Hotmail olarak bilinen Microsoft şirketinin ilerleyen yıllara rağmen rağbet göremeyeceği tek alan denilebilirdi.

Outlook şirketi e posta oluştur sistemini geliştirip insanlara kolaylık sağlamak için her seferinde sistemi değiştirmiştir. Microsoft Hotmail olarak bildiğimiz sistemi kaldırıp e posta kurmak için Outlook sistemini getirmiştir.

Yani Elektronik posta günümüzde insanların birbirleri ile haberleşmelerini sağlayan bir iletişim aracıdır. Ve sizin kişisel bilgilerinizi banka hesaplarınızı; neredeyse her şeyinizi taşıyan yani e postayı sizin çantanız olarak düşünebilirsiniz.  Sizin uygulamalarda kullandığınız e posta sizin o uygulamanızda ki şifrenizi kaydettiğiniz; yerleri veya bir oyunda sizin ulaştığınız yerleri kayıt eder.

Kısaca uygulamadaki ve oyundaki tüm bilgilerinizi sağlayan ve siz o oyunu yada uygulamayı sildiğiniz de ve tekrar yüklemek istediğinizde kullandığınız ve önceden kaydettiğiniz e posta ile giriş yaptığınızda; kaydedilen her şey önünüze çıkacak ve kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Microsoft son zamanlarda insanların haberleşmek için değil de daha çok digital ortamda; kayıtlı kullanıcı isimlerinin kaybolmaması ve yedekte kalması için kullandıkları bir digital mesaj kutusudur.

E Posta Kur nerelerde kullanılır?

 E Posta Aç neredeyse tüm sosyal medya platformları ve uygulamalar istiyor bunlardan bazıları.

Sosyal medya platformları (İnstagram, Facebook, Twitter) vb.. siz bu platformlara veya e-postanız ile kayıt olduğunuzda sizin bilgilerinizi depolar ve tekrar giriş; yaptığınızda bilgilerinize çok rahat bir şekilde ulaşacaksınız.

E posta sistemini 2021 yılında ve önceki yıllara ait yapılan online oyunlarda; ve sosyal platformlarında üyelik için istenilen bir zorunlu gereçtir. E Posta sisteminin istenilmesinin amacı ilerde şifrenizi yada hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesinden korkmakta olursanız fakat şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi değiştirebileceğiniz sağlam öneridir. Hotmail şirketine bağlanıp kendinize ait e posta kurmak isterseniz link verilmiştir.

Microsoft tarafından yapılan, bu sistem gelecekteki insanların daha iyi bir teknolojiye sahip olacağının göstergesi dur. Bill Gates, genel düşündüğü için bu digital ortamın babası olarak ta bilinen bir bilim adamı dır.

E-posta konularına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.