Bitcoin neden yükseldi bu kadar, 2021

0
Share

Bitcoin neden yükseldi bu kadar?

bitcoin
Bitcoin neden bu kadar yükseldi

Kripto Para Bitcoin neden yükseldi, Gözlerden kaçmayan Bitcoin bu kadar yükselme sebebi nedir. Yaklaşık 3 gündür 48 bin dolarlar’dan işlem görürken bir kerede yükselen ve yükselmeye devam eden lider coin fark yaratmakta. Tekrardan 1 trilyon dolar sermayeye ulaştı.

Bitcon neden yükseldi ve sebepleri nelerdir?

Göze çarpan ilk sebep JP MORGAN’ın açıklamalarına göre büyük yatırımcıların aynı zamanda piyasaya girmesiyle oldu. Bir çok büyük yatırım devleri Bitcoin alımlarıyla en başta gösterilen sebep bu. Kripto para teriminde balinaların piyasaya girmesi neden yükselmeyi bu kadar etkiliyor diye soracak olursanız yüksek yatırım sonucu etkilenir.

Diğer sebeplerinden biri’de el salvador ülkesinin Bitcoin’i resmi para birimi olarak seçmesi Bitcoin’in yükselmesine neden oldu.

Bitcoin‘in bu kadar yükselmesi boğa aylarının tekrar gözükmesini gösteriyor. Böyle devam ederse 60 bin doları’da bulabilme ihtimalin ide gözden kaçırmamak lazım. Ya da tekrar düşüş gösterebilir.

Kripto para borsalarının en çok yükselen zamanına denk gelen kripto kullancıları heran ne olacağını bilmediği için ısrarcı olmamalıdır.

El Salvador ülkesinin kripto para olan bitcoin’i resmi para birimi olarak gördükten sonra; dünyanın önde gelen zenginlerinden Elon Musk’un Twitter üzerinden attığı paylaşımlarda olay olmuştur. El salvadorun Bitcoin’i para birimi olarak kullanmasının ardından kendi banka hesaplarında bulunan para birimleri.

Ellerinde bulunan, Dolardan ve Altın rezervinden fazla olduğunu açıklamıştır.

Son zamanlarda Elon Musk’un attığı twitter mesajları yüzünden; Dünyanın en Zengin sıralamasında 1. olmayı başarıp bununda kripto para borsasını manüpile etmesinden anlaşılıyor.

Kripto para borsasının boğası olarak bilinen bundan böyle Elon Musk Bitcoin ve Kripto para; yani alt coin olarakta bilinen kripto paralara yön vermektedir.

Kripto para borsasında herkesin kaybı çok oluyor; kazanan kimse olmuyor sadece kripto paraya yön veren kazanıyor.

Kripto para borsasında güvenilir sitelerden vaz geçmeyin çünkü kripto para değeri arttığından dolayı kripto paranıza el koyabilirler.

Bitcoin neden yükseldi

Fakat şu anki verilere göre bitcoin 494 bin sularında yüzüyor.

Anlık kripto para piyasası:

Kripto para’lar hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm konulara buradan ulaşabilirsiniz.