Binance nedir?, Binance özellikleri

0
Share

Binance nedir?

Binance nedir?
Binance nedir?

2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Binance nedir? 2018 yılından itibaren en büyük kripto para borsası olarak seçildi.

En büyük ve en güvenilir kripto para borsası olarak seçildi ve piyasada lider konuma geldi.

Bir çok borsayı geride bırakarak en çok işlem borsaya sahip bir platform oldu. Üstelik kendi kripto parasını çıkartarak oldukça göze çarptı. Binance coin ilk çıkarıldığında 100 milyon adet’e sahipti.

Binance coin kısaca (BNB) olarak adlandırılmakta ve tüm borsalarda BNB olarak tanımlanmakta. Şuan’ki fiyatı 417,90 $,tl bazında hesaplarsak eğer 3,761.64 TL. Peki binance borsasında nasıl işlemler yapılır diye sorarsanız eğer,bu borsada iki farklı işlem şekli bulunmakta ;

1.)Kaldıraçlı işlemler

2.)Al ve sat işlemleri

Binance nedir işlemleri nelerdir

Binance borsası bu iki işlem şeklinde ilerlemekte. Kaldıraçlı işlemlere açıklık getirirsek bu işlem türü biraz riskli kripto paranın anlık durumlarıyla hareket ediyor. Örnek verecek olursak 100 lirayı kaldıraçlı işlemlerde doğru analizlerle 1000 TL’nin üstüne’de ulaştırabilirsiniz.

Kaldıraç’a başlamadan önce özellikle düşüşleri ve yükselişleri analiz ediniz. Kafanızda bir fikir oluşturun mesela şuanda coin 10 TL den işlem görüyorsa yükselme ihtimali vardır.. Eğerki 100 liradan belirlediğiniz bir coin’e yatırdığınız zaman kaldıraç’a dikkat ediniz x5 kaldıraç açtığınızda; bu para 500 tl olarak işlem görecek ve paranız ona göre yükseliş gösterecek.

Al ve sat işleminin en mantıklı yolu size bir taktik verecek olursak; bir kripto paraya gözünüzü dikin ve olduğu fiyatın çok altına düşmesini bekleyin. Yani pusuda yatın ve bildirim’i ayarlayın kendinize ait bir fiyat çizin ve o fiyata düştüğünde; yatırım yapacağınız miktarı seçin güzel bir para yatırdığınız’da bu şekilde güzel kazanç elde edebilirsiniz. Çoğu kripto para yatırımcısı al ve sat işlemlerinde bu taktikle hareket ediyor.

Özelliklere iki işlemde’de pusuda bekleyip çok güzel kazançlar elde eden yatırımcılar; taktiksel ve mantıklı şekilde hareket etmekte. En iyi taktik yatıracağınız coin’i analiz etmek ve doğru zamanda işlem açmak; her zaman yararınıza olacaktır. Evet berki kaybetme ihtimaliniz’de vardır olabilir ama riski göze almaya değer.

Eğer ilk etaplarda fazla yatırım yapmak istemiyorsanız ufak çaplı yatırım yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğer 100 TL yatırdığınızda bunu kaybederseniz 250 TL’lik işlem açın’ki kaybettiğiniz zararı tekrar kâr’a dönüştürün.

Kripto para borsasının anlık durumu:

Diğer kripto para borsası hakkında bilgilere ulaşmak için buraya tıklıyabilirsiniz.

Tüm konulara ulaşmak için bu bağlantıyı takip edebilisiniz.